آموزش کامل کار با افزونه Rank Math ( اختصاصی )

امتیاز 4.00 ( 1 رای )

در صورت اجرای این آموزش پست های شما را دریافت خواهند کرد

قبل
بعد
Mohammad Ebrahimi
Mohammad Ebrahimi
مترجم مطلب
اطلاعات بیشتر
مطلب زیر در سایت rankmath ترجمه شده و بصورت کاملا رایگان ، مخصوص اعضای رزمیهن در سایت قرار داده شده است امیدوارم این مطلب مفید واقع گردد.

در این آموزش قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید از این پست استفاده کنید تا پست های خود را بهینه کنید و از 100 / 100 نمره کسب کنید تا بیشترین میزان ترافیکی که پست شما دریافت می کند را کسب کنید.

هنگامی که شما یک پست جدید ایجاد می کنید ، بدیهی است که یکی از اهداف شما جذب ترافیک در پست شماست.

با هر پستی که ایجاد می کنید ، رزمیهن به شما برای به دست آوردن حداکثر ترافیک با ارائه توصیه های استراتژیک بر اساس محتوای خود کمک می کند. اگر تمام توصیه ها را رعایت کنید ، از دیدگاه سئو در صفحه ، پست شما کاملاً بهینه خواهد شد.

فرآیند بهینه سازی از زمان ایجاد پست شروع می شود. به همین دلیل تمام ابزارهای بهینه سازی در صفحه ایجاد پست قرار داده شده اند. برای دیدن همه ابزارهای موجود ، یا از منوی وردپرس یک پست جدید اضافه کنید یا یک پیام موجود را ویرایش کنید

ما در اینجا از ویرایشگر بلاک جدید استفاده می کنیم ، اما می توانید از ویرایشگر کلاسیک نیز استفاده کنید.

 

اگر زیر بخش ویرایش پست بروید ، جعبه متا Rank Math را پیدا خواهید کرد.

البته ابتدا باید از قسمت افزونه ها ، افزونه ( سئو Rank Math ) را جستجو و نصب کنید. ( دانلود رایگان افزونه سئو Rank Math )

در اینجا هر یک از ویژگی هایی را که می توانید برای بهینه سازی پست خود استفاده کنید ، قرار گرفته است. و همچنین روند بهینه سازی را با جزئیات توصیف می کند.

مرحله اول ) انتخاب کلید واژه های متمرکز :

پس از نوشتن مطالب ، اولین قدم در فرآیند بهینه سازی ، انتخاب کلمات کلیدی فوکوس مناسب است.

کلمات کلیدی فوکوس کلماتی هستند که می خواهید پست شما برای آنها رتبه بندی شود. این می تواند از یک کلمه منفرد ، مانند ” قهوه ” ، تا یک عبارت کامل ، مانند ” بازی کردن بوقلمون ” متغیر باشد. یک قانون خوب این است که کلمات کم اهمیت تر را از عبارت خود مانند “در” ، “اگر” ، “پس” و غیره حذف کنید.

اگر تاکنون تحقیقی در مورد کلمات کلیدی انجام داده باشید ، در درک آنچه که باید به عنوان کلمات کلیدی خود انتخاب کنید ، مشکلی نخواهید داشت. کلماتی که کاربران در موتورهای جستجو تایپ می کنند بهترین کلمات کلیدی برای انتخاب هستند.

Rank Math یک سیستم سئوی مطالب قدرتمند است ، اما فقط می تواند دستور SEO خود را کامل کند ، فقط میخواهد بداند شما چه انتظاری از او دارید. در واقع Rank Math کارهای زیادی انجام می دهد. شما فقط باید با تنظیم برخی موارد ضروری یک مسیر را به او ارائه دهید.

بطور مثال : محتوای نسخه ی نمایشی ” What are HTTP Redirections ” را اضافه کرده ایم. با توجه به این نکته ، ما از ” HTTP Redirections ” به عنوان اولین کلمه کلیدی تمرکز استفاده خواهیم کرد.

Rank Math به شما امکان می دهد تا در هر پست 5 کلمه کلیدی تمرکز را انتخاب کنید. این بدان معناست که می توانید برای 5 کلمه کلیدی مختلف ، پست خود را بهینه کنید و نسبت به این که برای 1 کلمه کلیدی فوکوس بهینه ترافیک بیشتری را به خود جلب کنید.

با این حال ، اگر نمونه ای را دنبال کرده اید و سعی کرده اید همین حالا کلید واژه دیگری را اضافه کنید ، احتمالاً قادر نخواهید بود این کار را انجام دهید. در این صورت ، باید خطای زیر را نیز در زیر بخش کلمات کلیدی مشاهده کنید.

همانطور که در خطا مشاهده می کنید ، Rank Math به شما امکان می دهد تا هنگامی که حساب Rank Math خود را پیوند داده اید ، 5 کلمه کلیدی تمرکز را به یک پست اضافه کنید . اگر از قبلاً حساب کاربری دارید ، می توانید از اعتبارنامه موجود خود استفاده کنید. اگر حساب کاربری ندارید ، یک حساب کاربری بصورت رایگان ایجاد کنید.

برای افتتاح احساب کاربری به روش زیر عمل کنید :

یک پنجره ورود به سیستم باز می شود ، و از شما می خواهد برای ورود به وب سایت Rank Math وارد شوید. اگر می خواهید یک حساب کاربری ایجاد کنید ، باید روی پیوند ” Register Now ” در پایین پنجره کلیک کنید.

پس از کلیک روی پیوند ، باید یک پنجره را مشاهده کنید که از شما می خواهد یک حساب کاربری ایجاد کنید. می توانید از ورود به سیستم های اجتماعی خود (Google یا Facebook) استفاده کنید یا از یک شناسه ایمیل برای ثبت نام در Rank Math استفاده کنید.

اگر از ایمیل خود استفاده می کنید ، باید اعتبارنامه هایی را که برای ایجاد یک حساب کاربری استفاده کرده اید ، به خاطر بسپارید. اگر از ورود به سیستم اجتماعی استفاده می کنید ، سپس شناسه کاربری و رمز عبور موقت برای شما ایمیل می شود که می توانید رمز عبور خود را هر زمان که بخواهید تغییر دهید.

پس از آماده شدن اعتبارنامه ، روی پیوندی که باعث شد شما بتوانید حساب خود را پیوند دهید ، کلیک کنید.

شما به صفحه فعال سازی Rank Math خواهید رسید و باید اعتبارنامه های خود را در اینجا وارد کنید. پس از انجام این کار ، روی دکمه “Connect Your Account” کلیک کنید.

مطالعه بیشتر